Koszyk

Szybki kontakt +48 795 732 597

✈ Darmowa dostawa przy zamówieniach od 450zł

Przeglądaj

Szybki kontakt

+48 795 732 597

Obserwuj nas

Kamuflaż Marynarki Wojennej USA – Navy Working Uniform

Navy working uniform (NWU) to seria mundurów wojskowych, które są obecnie wykorzystywane przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych.

Wykonane są z mieszkani nylonu i bawełny ( ripstop). Istnieją obecnie dwa warianty NWU w użyciu przez Marynarkę Wojenną USA. Są to NWU typ II ( stosowany na piaszczystych, pustynnych terenach oraz typ III, który jest przeznaczony do noszenia w bardziej umiarkowanym środowisku.

Pierwszy typ NWU (tzw. „jagody”) został zaprojektowany pod koniec 2004 roku, wprowadzony w 2008 roku, a w 2010 roku całkowicie zastąpił większość innych roboczych mundurów. Chociaż NWU I był pierwotnie przeznaczony do użytku na pokładzie, wkrótce został usunięty z tej roli, gdy zdano sobie sprawę, że mundury nie były odpowiednie do takich obowiązków z powodu braku odporności na ogień ( pożary stanowią poważne zagrożenie dla żeglarzy na pokładzie okrętu wojennego ) Ze względu na to NWU I wycofano z użytku w październiku 2019 roku. Zastępując go NWU typu III, który jest noszony przez wszystkich marynarzy Marynarki Wojennej.

NWU typ I

 

NWU typ II

 

NWU typ III

 

Mundury są wykonane przy użyciu tkaniny z kamuflażem przypominającym piksele komputerowe.

Według Marynarki Wojennej USA niebieski kolor zastosowany w NWU typu I, odzwierciedla dziedzictwo US Navy i związek z operacjami morskimi. Kolory zostały również dobrane tak, aby pasowały do najczęściej używanych kolorów farb na statku. Pikselowy wzór był reklamowany jako rzekomo zdolny do ukrycia zużycia i plam.

W NWU typie III wzory są ciemniejsze ( przeznaczone w taktyczne środowisko ). Natomiast typ II pozostał na użytku na pustynnym środowisku.

 

typ I

AOR-2, Typ II

 

AOR-2, Typ III

Dostępne produkty z tych kamuflaży:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostawa gratis

Przy zamówieniach powyżej 450zł

Wymiana i zwrot

14 dni na wymianę lub zwrot towaru

Tania dostawa

Dostawa już od 9,99zł

Bezpieczna płatność

Paypal / przelewy24